ОСББ  В МІСТО – «НЕ ПУЩАТЬ»

Саме таке враження складається від знайомства з «Пам’яткою-3», розповсюдженої по місту через поштові скриньки  напередодні вихідних.

Здавалось би, редакція мала познайомити своїх читачів з досвідом діяльності ОСББ, який, до речі, є і в нашому місті (так званий, «красный дом»), однак більшість інформації присвячена всеукраїнським проблемам житлового самоврядування, а сподівання на відмову населення Южноукраїнська жити без тарифного диктату влади і ЖЕКів  і створювати ОСББ «шиті білими нитками».

Чого варті для нас передруки матеріалів з маловідомої газети, чи думки Андрія Павловського, чи соціологів Ірини Бекешкіної та Тетяни Бойко – вони висловлюють свою думку в загальноукраїнському масштабі. А хотілося б побачити на сторінках «Пам’ятки» аргументи місцевих юристів, досвідчених спеціалістів у галузі житлово-комунального господарства. Не завадило б южноукраїнцям знати й про те, як місцева влада і її бюджет «підставить плече»  у вигляді конкретних коштів для відновлення інженерних комунікацій, покрівель, фасадів, підвалів будинків, мешканці яких вирішать створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

Адже южноукраїнці, хто десять, хто двадцять, а хто й тридцять років справно вносили комунальні платежі з надією, що їх буде використано на відновлення споруд і комунікацій. Щось робилось, але зараз у місті важко знайти бодай один будинок, де було б проведено капітальний ремонт. То ж просто перекласти  утримання постарілих з роками будинків тільки на плечі мешканців – вибачте, мало кого зацікавить.

І тут має своє слово сказати влада, яка так прагне виконати президентську Стратегію сталого розвитку Україна – 2020. Як кажуть: «Гроші на бочку!» А як інакше? У нас терплячі люди, вони витримують непомірні тарифи, які наосліп затверджують у високих київських кабінетах з подання місцевих органів та приймають на засіданнях  місцевих сесій і виконкомів, вони ще терплять обіцянки кращого життя від слуг народу, але бачать, що крига ще не скресла, читають вже третю «Пам’ятку»  і не розуміють, що їм робити, як діяти, адже крім палких обіцянок: «Як не складно в державі, ми все ж таки рухаємось по шляху децентралізації», –  не знають, куди приведе ця дорога.

Звичайно, нам всім хотілось би кращого життя. Колись говорили: побудуємо Європу в Україні! Гарне гасло. Тільки закликом воно й залишається. І нам важко орієнтуватись на представлені в «Пам’ятці» сади на покрівлях будинків, явно не українського походження, і милуватись сучасним інструментом європейських електриків, що представлені в публікації.

Нам би знати, коли реальні побудинкові тарифи будуть встановлені, а не зі стелі, коли  у під’їздах буде світло у вечірній час, а не тільки вночі, коли ті ж ЖЕКи навчаться якісно ремонтувати обладнання «без кишенькових вкладень». І перший крок до цього «європейського раю» – створення в наших домах ОСББ. Ми маємо навчитись самостійно господарювати в своїх помешканнях, рахувати й ефективно використовувати кошти на комунальні послуги і зразкове утримання свого дому (від керуючих компаній цього не діждетесь). Так, це стане можливим не сьогодні й не завтра, однак, на цей рахунок є влучне народне прислів’я (краще звучить російською): «Дорогу осилит идущий».

І на завершення. Позитивного досвіду створення ОСББ не тільки в Україні, а й поруч з Южноукраїнськом, чимало. У Вознесенську раніше виділяли кошти на кожний під’їзд багатоквартирного будинку для ремонту з послідуючою передачею у створені ОСББ. Зараз серед жителів міста розповсюджено пакет документів на створення об’єднання, де тільки необхідно заповнити певні графи, які стосуються характеристики будинку і його мешканців, щоденно працює консультативне бюро, розроблена конкретна програма сприяння діяльності ОСББ. У Миколаєві діє програма встановлення у будинках теплових лічильників за рахунок місцевого бюджету та теплопостачальних підприємств. З програмою конкретної допомоги людям ознайомлені первомайці, очаківці, жителі Нового Бугу та інших населених пунктів.

В нас же, замість цього, самі бачите: дорогезна «Пам’ятка -3».

Кращого застосування бюджетних коштів не знайшлось.

/ Новый город.

Show Buttons
Hide Buttons