Перші кроки до терміналу зроблено

На будівельному майданчику у с. Бузькому Вознесенського району  свого розвитку набувають основні земляні роботи

16 жовтня 2015 року за участю Президента України Петра Порошенка було дано старт будівництву перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН» у с. Бузькому Вознесенського району Миколаївської області.

І вже 23 жовтня 2015 року відбулася урочиста закладка нового термінала, розбудова якого здійснюватиметься в рамках інвестиційного проекту компанії і який стане третім комплексом компанії на Миколаївщині.

Наразі найбільший об’єм робіт складають основні земляні роботи. Так, силами підрядної організації ТОВ «Гідротехнології» проводиться рекультивація ґрунту (зняття його рослинного пласту) та подальше його накопичення у місцях довготривалого зберігання. Вже знято 18 тис. куб. м (від запланованих 26 тис. куб. м), що перевищує обсяг двох силосів для зберігання зерна місткістю 5,5 тис. тонн кожен.

У той же час власними силами фахівців «НІБУЛОНу» здійснюється вертикальне підсипання ґрунту під фундаменти майбутніх силосів. Наразі вже перевезено майже 3 тис. куб. м від запланованих 18 тис. куб. м.

Варто відзначити, що для першого зерносховища вже завершено підготовку майданчика під фундамент, а також забито перші десять паль!

Паралельно із земляними роботами, вже завершено забивання всіх 59 паль під фундамент адміністративно-лабораторного корпусу. У роботі використовувалися посилені складні 27-метрові палі, виготовлені на Миколаївському заводі залізобетонних конструкцій. Для порівняння: середня типова висота дев’ятиповерхового житлового будинку в Україні становить 29 м.

Стартували на будівельному майданчику і підготовчі роботи в енергетичному секторі. Так, наразі триває підготовка до винесення за межі високовольтної лінії, що проходить по території об’єкта. Окрім того, вже встановлено трансформатор потужністю 400 кВА для забезпечення тимчасового електропостачання.

Після введення терміналу в експлуатацію до 1 червня 2016 року (початку приймання зерна нового врожаю) новозбудована філія вражатиме своїм сучасним виглядом та рівнем оснащення.

У цілому за період будівництва буде виконано значний обсяг робіт, а саме:  забито 2726 паль;  завантажено замовленнями заводи залізобетонних виробів м. Миколаєва та м. Вознесенська;  змонтовано близько 3 тис. тонн металоконструкцій, що дорівнює більше ніж 25 вагонам;  покладено бетону на площу, рівноцінну 5 км шляху завширшки 9 м;  прокладено 141 км кабелю;  прокладено 4785 км мереж водопроводу та каналізації; організовано мережу газопостачання завдовжки 6 км;  задіяно близько 45 будівельних організацій, а це – робочі місця для майже 1500 працівників на період будівництва.

Вартість будівництва термінала, розміщеного на ділянці 12,5 га, становитиме майже 450 млн. грн. Новозведений комплекс матиме наступні технічні характеристики: об’єм зберігання зерна – 76 тис. тонн, добова потужність сушарок становитиме 4 тис. тонн, добова потужність по відвантаженню на водний транспорт – 12 тис. тонн.

При будівництві об’єкта використовуватимуть сучасні технології та обладнання. Так, на терміналі буде встановлено модернізовані шестисекційні сушарки «МС 3180» виробництва американської компанії «Mathews Company» із потужністю приблизно 75 тонн/годину. Під час зведення термінала використовуватиметься також транспортне обладнання датської фірми «CIMBRIA UNIGRAIN A/S», яка є давнім партнером компанії. Постачальником силосного обладнання виступить компанія «SCAFCO» (США), зерноочисного – «Buhler» (Німеччина).

Збудована причальна споруда, завдовжки 120 м та завширшки 18 м, дозволить завантажувати несамохідні судна компанії (завдовжки 90 м) при підході із буксирами власного вантажного флоту. Для цих операцій на причалі буде встановлено суднонавантажувальну машину виробництва компанії «TELESTACK» потужністю 500 тонн/год.

Будівництво термінала надасть можливість дорослій частині населення вирішити питання працевлаштування, адже об’єкт передбачає створення 100 нових робочих місць.

Окрім того, поява нового термінала на Миколаївщині – це величезний зиск для регіону та місцевих аграріїв. Адже віднині сільгоспвиробники, ставши ближче до компанії, зможуть отримувати справедливу ціну за вирощену продукцію (завдяки значному зменшенню транспортних витрат та виключенню посередників).

Мережа річкових перевантажувальних терміналів на Південному Бузі дозволить компанії щорічно перевозити по воді до 1 млн. тонн вантажів і зняти з доріг Миколаївської області до 50 тис. вантажівок.

Будівництво перевантажувального термінала у с. Бузькому стане черговим кроком у розбудові транспортної інфраструктури для зберігання і перевантаження зерна в Україні.

Про подальший хід будівництва перевантажувального термінала – у наших наступних матеріалах.

Прес-служба ТОВ СП «НІБУЛОН»

Show Buttons
Hide Buttons