ПИТАННЯ ДО ВЛАДИ

Пізній весняний сніг на кілька днів сховав під своїм покривалом всі негаразди природного довкілля навколо Южноукраїнська. Та тільки на кілька днів. І ось знову, вже котрий рік підряд, в полі зору – занедбана, засмічена, завалена будівельним непотребом та не доглянутими інженерними комунікаціями територія міста, що межує з НПП «Бузький Гард». Насправді це й є  частина природного парку, яка ще 2009 року передана на утримання Южноураїнської міської ради. Та тільки господаря ця територія не має.

Ще під час будівництва міста  побережжя Південного Бугу часто використовували для відвалів відходів будівництва – глина  з котлованів  під житлові будинки та об’єкти соцкультпобуту звозилась сюди, в бузький  каньйон звалювались браковані й розбиті залізобетонні конструкції та каміння з промислового майданчика, інший непотріб, який, на жаль,  не знайшов свого місця на офіційно створених звалищах будівельного сміття. Зараз цілі фрагменти людського недбальства карикатурно виглядають на фоні річки, викликають негатив у місцевих жителів, а  численні гості, що відвідують Южноукраїнськ, тільки руками розводять, мовляв: «сподівались побачити Національний природний парк “Бузький Гард” у всій його красі, а бачимо жалюгідне звалище на Набережній міста…».

Чому так трапилось?  Мабуть, місцева влада не вважає цю територію своєю і тому дбає тільки про майданчик меморіального комплексу, що має спуск до річки. До речі, кілька років підряд на бузькому схилі громадські «зелені» природолюби та працівники атомної станції під час весняних суботників висаджували дерева біля меморіалу… Ось тільки доглядати за ними  забували і більшість саджанців загинуло.  Пам’ятаємо й про акцію молодіжної організації ЮУ АЕС, члени якої кожної весни організовують прибирання сміття на прибережній території. Ось тільки ні від міських чиновників, ні від громадських організаціях  не чути заклику прибрати прибережну територію на відстані 200 чи 300  метрів ліворуч – праворуч від території меморіального комплексу: вивезти будівельний непотріб, спланувати  майданчики, висадити дерева, створити зону відпочинку, як це планувалось ще у попередньому генеральному плану міста будівельників та енергетиків.

З цього приводу кілька запитань до влади:

  1. Чи вважають обрані депутати міської ради прибережну територію міста такою, що відноситься до зони їх відповідальності?
  2. Чи давали дозвіл органи місцевого самоврядування на створення звалища будівельних конструкцій та відвалів засміченого грунту на майданчику біля інфекційного відділення міської лікарні? Існування цього звалища, а також засмічення схилів яру біля гаражного кооперативу може призвести до знищення природного стану частини НПП «Бузький Гард».
  3. Які плани у влади по наведенню порядку на цій території, де нинішній стан довкілля небезпечний для відпочинку южноукраїнців, особливо дітей?
  4. Чи відповідає природоохоронним вимогам утримання території каналізаційної насосної станції, яка розміщена на схилі бузького каньйону?

Нам всім хочеться жити в чудовому природному середовищі. Ось тільки ще варто створити умови для його благополуччя, для того щоб не знищувати, а примножувати природні багатства Побужжя.

Анатолій НЕНЬКО.

Show Buttons
Hide Buttons