Про об’єднання і не тільки

З цікавістю ознайомився з публікацією в газеті «Енергетик» «Добровільне об’єднання територіальних громад: запрошуємо до діалогу». В статті аргументовано викладена послідовність дій міської влади в передвиборний період і в період після виборів у вирішенні важливого питання децентралізації і об’єднання територіальних громад. Цілком згоден з автором матеріалу, де зважено подані факти з посиланням на висловлювання і дії керівництва міста про можливості об’єднання громад.

Немає необхідності повторювати, але в передвиборний період, починаючи з виходу першого номера газети «Єдність» від 4.05.2015 р. і до номера від 13.10.2015 р., майбутня міська влада ставила це питання, в першу чергу, заохочуючи майбутніх виборців. Буквально дослівно в першому номері «Єдності»: «У нас є все, щоб ініціювати проведення розрахунків щодо об’єднання міста з територіальною громадою, аби використати їх спільний ресурс на благо всіх, хто проживає на цих територіях», і останній номер «Єдності» від 13.10.2015 р. «Ми добровільно об’єднуємо громади і маємо внести в ці землі новий позитив якісного життя».

А вже після виборів кожен місяць – «Пам’ятки», які безкоштовні для мешканців міста, а не для замовника – міської влади. Вже в «Пам’ятці» від 1.10.2016 р. є заява заступника міського голови О. Кольчака: «Мешканці міста не мають бажання об’єднуватися без державної гарантії, аби не «програти», про це свідчить опитування понад 2 тисяч чоловік». І так у кожній «Пам’ятці».  І з того часу міська влада стала на шлях недопущення взагалі створення територіального об’єднання навіть з Костянтинівкою.

У 2015 році в місті проходили слухання щодо добровільного об’єднання, де взяли участь мешканці міста, представники міської влади, представники влади Костянтинівської та Іванівської сільрад. Мешканці міста, які брали участь в обговоренні, дійсно підтримали об’єднання з смт. Костянтинівка.

Сьогодні діюча міська влада вважає, що слухання 2015 року пройшли з порушенням процедури. А де ж слухання, про які постійно твердить влада? То більше 2 тисяч мешканців висловилися проти об’єднання, а то 1074, але про проведення цих слухань не було ніякої офіційної інформації. Хто їх проводив? Здається, владі вже подобається називати такі цифри і вигідний їй результат, але це схоже на фальсифікацію, і за це треба нести відповідальність.

Питання, дійсно, складне, і можливе об’єднання з смт Костянтинівка обговорювалось ще на початку будівництва міста Южноукраїнська, коли воно ще мало назву Костянтинівка-2. Місто почало будуватися на місці південної частини села, була знесена майже третина приватної забудови села, восьмирічна школа. Можливо, комусь із костянтинівців сподобалось жити в нових комфортних оселях багатоповерхових будинків, але для багатьох – це були втрачені можливості мати земельну ділянку, своє присадибне господарство.

За період з початку будівництва велика кількість мешканців села стали будівельниками, а їх діти давно працюють в підрозділах Южно-Українського енергокомплексу. Багато пенсіонерів з міста переїхали до села і подолали ту «депре-сивність», про яку постійно стверджує міська влада. Як мешканець міста з 40-річним стажем, я за об’єднання з Костянтинівкою – зважено, з розрахунками на перспективу, але проти об’єднання майже з половиною Арбузинського району, яке було гаслом в період виборчої кампанії теперішньої міської влади. Потім очільники міста швидко «прозріли» і вже доводять южноукраїнцям протилежне: це не на користь міській громаді. Що зайвий раз підкреслює непослідовність дій місцевої влади і наочно підтверджує її страх перед майбутніми виборами.

Замість «Пам’яток» в 2017 році з’явилась нова листівка «Наш берег», за допомогою якої міська влада продовжує політику конфронтації з АЕС, а не політику компромісу і здорового глузду, перекладаючи свою неспроможність вирішувати проблеми міста на ту ж АЕС. Незрозуміло викладено в лютневому номері листівки «Наш берег»: «А стосовно тарифної епопеї не містом піднято, то будуть довгі судові процеси, де ми будемо захищати свою громаду або АЕС підуть на компроміс».

До чого в даному випадку АЕС? Це державне підприємство, яке постачає місту тепло та воду на договірних засадах. Яке відношення до встановлення тарифів на послуги має АЕС? Тарифи на послуги КП ЖЕО встановлює міська влада, інші тарифи – державні органи, зокрема, НКРЕКП.

Незрозуміло, чим так завинила атомна станція міській владі та КП ТВКГ, адже мешканці міста й інші споживачі послуг КП ТВКГ постійно сплачують комунальному підприємству за спожите тепло. АЕС вимагає оплату від КП ТВКГ згідно укладених угод і не більше.

А можливо, причина в іншому? Наведу приклад: з 1.09.2016 року рішенням виконкому із КП ЖЕО передано до КП ТВКГ дільницю з обслуговування внутрішньо-будинкових мереж з кількістю у 69 працівників. Але до цього часу оплату за ці послуги отримує КП ЖЕО. Тоді за який рахунок ця дільниця здійснює свою діяльність у складі КП ТВКГ?

Постійно міська влада озвучує в своїх «Пам’ятках» і те, що «…низка проектних порушень Єдиного Замовника – ЮУАЕС та виконавських порушень при будівництві міста, приймали халатні дії або бездіяльність, в тому числі і від місцевого самоврядування міста, наразі левовою часткою лягли в основу боргів, які мало КП ТВКГ», а ще в газеті «Єдність» від 20.10.2015 р. до виборів В. Пароконний писав: «Не с чужих слов знаю, как передавался «город» в коммунальную собственность в 2001-2002 годах. Ведь тогда все переговоры проходили с моим участием. Решение принимали горсовет и комиссия, и передача была обязательной».

У 2001-2002 роках міське господарство було передано від АЕС в комунальну власність з вагомим додатком в 55 млн. грн. (сьогодні це мінімум 300 млн. грн.), тобто, зношеність систем, будівель, доріг, проїздів тощо було враховано під час передачі. Але ж за все, що відбувається в місті, за дії своїх підлеглих під час оформлення вищеназваної угоди відповідальність несе вища посадова особа міста. А з цієї заяви виходить, що ні – тільки «участие».

Останній рік міська влада оперує ніби то підтримкою її діяльності мешканцями міста, називає кількість южноукраїнців, які взяли участь в опитуванні, навіть публікує на шпальтах листівки «Наш берег» подяку якогось Юрія за новорічну ялинку, а в останньому номері якийсь вигаданий Віктор Бугський висловлює свою підтримку діючому міському голові в його боротьбі з АЕС і недопущенні створення територіального об’єднання.

Якщо є можливість побудувати фонтан в стилі «бароко», і всі більш важливі проблеми вже вирішені, то будуйте, але доведіть до кінця те, що не виконали під час будівництва меморіалу: між дитячим майданчиком і відкритим майданчиком з військовою технікою до оглядової площадки на річку Південний Буг – сухий бур’ян, занедбана територія, де ентузіасти посадили деревця і частка з них ще жива. Приведіть все в належний стан, і це буде дійсно внеском влади в благоустрій міста.

Місто і містяни вже втомились від звинувачень влади на адресу АЕС і навіть будівельників, до того ж, АЕС є головним донором міського бюджету. Взяли на себе ношу, дійсно важку, – вирішуйте. А ваші започаткування, якщо вони дійсно корисні і покращать місто, мешканці підтримають.

В.С. САНДУЛ,  мешканець міста з 1976 року

Газета “Енергетик”, №7 (1664), 23 лютого 2017 року.

Show Buttons
Hide Buttons