ПРО ЩО НЕ СКАЗАВ МЕР

Після «прямого ефіру» з Южноукраїнським міським головою В.К. Пароконним, який відбувся 19 грудня на  телеканалі «Твій всесвіт», зателефонував своїм знайомим, щоб поцікавитись: чи дивились вони  програму і які у них враження?  Виявилось, що з 10 осіб знали про ефір з мером 3, а за «спілкуванням з телеглядачами» вибірково спостерігали тільки двоє южноукраїнців і вони «не в захваті від побаченого і почутого».

Взагалі такий жанр радіо – телевізійної діяльності, як «прямий ефір», вважається найбільш ефективним засобом донесення інформації до мешканців міста, вивчення їх запитів і оперативного вирішення проблем.

Пригадую, як  Володимир Павлович Фукс під час першого свого прямого спілкування з телеглядачами Южноукраїнська, відповідаючи на запитання  мешканців міста, давав доручення керівникам комунальних служб негайно відреагувати на проблеми, що виникли. А наступного дня керівники вже доповідали генеральному директору, що  зроблено і що планується  для того, щоб уникнути негативних ситуацій. Це була реальна, дієва реакція на  проблеми, що заважали повноцінній життєдіяльності міста.

На жаль,  вчорашнє спілкування з южноукраїнцями нинішнього мера не додало наснаги телеглядачам на покращення свого життя в найближчі роки.  Ведучи мову про те, «що місто старіє швидше, ніж ми його ремонтуємо», навіть  і слова не пролунало, коли ж почнеться ремонт благоустрою територій першого та другого мікрорайонів, нічого не було сказано про занедбану територію паркової зони (літній кінотеатр, територія фонтанного комплексу і т. п). Зате мер впевнено заявив, що фонтан в стилі барокко на меморіальному комплексі він побудує на прохання(!) жителів міста. Однак  авторів доленосного для южноукраїнців прохання не назвав.

В цей день жителі вул. Енергобудівельників так і не почули від очільника міської ради: коли ж відремонтують тротуар біля їхніх будинків, який протягом багатьох років обминають своєю увагою комунальні служби.

Від Президента України і з трибуни Верховної Ради часто лунають заклики до місцевих рад працювати з максимальною відкритістю, з розумінням проблем громад, оперативно реагувати на проблеми і критичні зауваження. Стосовно окремо взятої Южноукраїнської громади, це означає, зокрема, повну відкритість для громади наповнення і витрачання місцевого бюджету. На жаль, для пересічного жителя міста ця інформація за «семью печатями». А у сусідньому Вознесенську кожного тижня на головній сторінці офіційного сайту розміщується інформація про надходження коштів до міського бюджету і повне (до копієчки!) його витрачання на потреби міста й фінансування підпорядкованих підприємств, організацій, відділів і установ. Чому ж у нас ця система не працює, чому міський голова під час  «прямих ефірів» не говорить про виконання міського бюджету?

Хоч, якось було  посилання на систему «ПРОЗОРО», мовляв, всі угоди  укладаються через цей надійний і доступний інтернет – ресурс державних закупівель. Це добре! Ця система корисна для сумлінних користувачів, але не відображає максимальної ефективності використання коштів. Мається на увазі, що на свій розсуд замовник може визначити переможця конкурсу і не обов’язково це буде фірма з найбільш привабливими показниками торгів.  Може статись, що перевагу віддадуть «кишеньковим» постачальникам товарів і послуг.

Щоб у нашому місті цього не трапилось, доцільно інформувати  населення про те, з якими фірмами  укладаються угоди, щоб кожен зацікавлений міг переконатися в об’єктивності рішення нашої влади. Адже нам цікаво знати,  через кого і за які кошти придбано малі архітектурні форми для дворових комплексів, лавки для відпочинку, встановлені на центральному проспектів і навіть огорожа  на його роздільній полосі, а також в яку копієчку обійшлося облаштування шикарної новорічної ялинки в місті. Бюджет міста вимагає відкритості, ефективності і соціальної справедливості  і має використовуватись в інтересах всіх жителів. Дотримуватись цього – першочерговий обов’язок депутатів – слуг народу.

Увага до витрачання міського бюджету в жителів міста  загострилась після того, як дізнались про обговорення  сумнівних оборудок у фракції «конструктивної більшості» міськради. Після того, як «схеми Бабича» стали надбанням громадськості, люди  відчули, що реально такий дерибан може статися  в місті і треба вжити відповідне «щеплення» від цих загроз для бюджету. На жаль, під час «прямого ефіру» з цього приводу міський голова не заспокоїв громаду, не повідомив про вжиті заходи. А хотілось би почути переконливе запевнення, що комісія з депутатської етики (чи якась інша) розбереться в цих подіях і про її рішення буде офіційне повідомлення. Тепер, якщо вірити публікації на одному з сайтів, чекатимемо повідомлення прокуратури про ці події.

Під час «ефіру»  міський голова хвалив своє надбання під назвою «Зелена карта відходів», говорив про 80% знижки користувачам. Ось тільки не вдалось довідатись, звідки такі дарунки, за рахунок кого, чи чого? Адже знижку можливо офіційно надати тільки від отриманої економії від переробки сміття (вилучення і реалізації вторинної сировини) чи його транспортування, однак якихось повідомлень про ці здобутки ще не надходило.

Протягом програми на ТК «Твій всесвіт» В.К. Пароконний розповів про можливі наслідки протистояння міста і АЕС стосовно  водо- та теплопостачання. Ситуація дійсно складна і вирішити її можна тільки за столом переговорів, а не методом протистояння і залякування людей.

І все ж не відбулось без цікавих пропозицій нашого мера: щоб заощадити кошти на питну воду, він запропонував розробити проект збирання дощової води з покрівель будинків.

Чого не зробиш для покращення життя южноукраїнців!

Анатолій Ненько.

Show Buttons
Hide Buttons