ПРО ЩО ЗМОВЧАВ САЙТ МІСТА

21 червня 2018 року відбулась 40 сесія Южноукраїнської міської ради, яка розглянула ряд невідкладних місцевих законопроектів і прийняла відповідні рішення. В день засідання  сесії на офіційному сайті розміщено повідомлення про рішення, які набирають чинності в результаті голосування депутатів. Однак у повідомленні нічого не сказано про розгляд двох важливих питань, з яких прийняті  позитивні рішення,  про що  мають знати виборці і громадськість регіону розміщення об’єктів Южно-Українського енергетичного комплексу.

Ще 18 червня 2018 року проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування та короткострокову оренду державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Южно-Українська атомна електрична станція для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій під будівництво трубопроводу підживлення Ташлицького водосховища (друга нитка) в місті Южноукраїнськ Миколаївської області»  потрапив на розгляд депутатських комісій та отримав схвалення для розгляду на сесії.

Цього ж дня депутатами був схвалений проект рішення «Про надання згоди державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки  в постійне користування під будівництво і улаштування відсічної та огороджувальних дамб верхнього водоймища Ташлицької ГАЕС в промисловій зоні міста Южноукраїнська Миколаївської області».

Повідомлень про те, чи  консультувались депутати зі своїми виборцями стосовно їх позиції  про заплановані проекти рішень для розгляду на сесії, знайти не вдалось.

21 червня,  під час засідання 40-ї сесії міськради, ці  проекти підтримані більшістю голосів присутніх депутатів і були ухвалені.

Що ж передбачають ухвалені рішення ?

  1. Сесія затвердила проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування та короткострокову оренду державному підприємству НАЕК «Енергоатом» в особі ВП «Южно-Українська АЕС» для розміщення, будівництва, експлуатації трубопроводу підживлення Ташлицького водосховища (друга нитка) в місті Южноукраїнськ, розроблений сертифікованим інженером – землевпорядником Тарнавською Р. В.,  та згідно   з заявою   за підписом  заступника генерального директора ВП «Южно-Українська АЕС» Фоміна Ю.К. від 13.06.2018 р.  Міська рада надала сім земельних ділянок загальною площею більше 4,5 гектара для будівництва та експлуатації другої нитки трубопроводу підживлення Ташлицького водосховища. А також встановила розмір орендної плати за землю, відповідно до орендних ставок, встановлених Южноукраїнською міською радою.
  2. Сесія міської ради 21 червня 2018 року надала згоду державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування під будівництво і улаштування відсічної та огороджувальних дамб верхнього водоймища Ташлицької ГАЕС в промисловій зоні міста Южноукраїнська, орієнтовною загальною площею 1,5 га, із категорії земель за основним цільовим призначенням – землі промисловості, транспорту, зв’язку енергетики, оборони та іншого призначення для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій.

Можна вважати, що на місцевому рівні всі перепони для подальшого розвитку Южно-Українського енергетичного комплексу знято. Чому ж  тоді так утаємничено?

Здавалось би, розвиток – це завжди добре, особливо в наш непростий час. Але ж якою ціною для довкілля, для всіх нас, мешканців міста – супутника АЕС?

Show Buttons
Hide Buttons