ПРОЕКТ “ПУЛЬС” ПРЕЗЕНТУЄ

Миколаїв потрапив до Книги успіхів Асоціації міст України

Асоціація міст України випустила черговий випуск збірки кращих практик та успіхів органів місцевого самоврядування, до якої потрапило місто Миколаїв з практикою запровадження системи роздільного збирання сміття у всіх середніх навчальних закладах міста. Видання збірки відбулося в рамках проекту ПУЛЬС за підтримки USAID.

«В рамках проекту щодо запровадження системи роздільного збирання сміття у Миколаєві всі середні навчальні заклади міста отримали контейнери для збирання тетрапак-упаковок. Нині у школах встановлено 170 контейнерів, куди діти збирають використані пакети з-під молока та соків. У кожному закладі діють еко-патрулі у складі активних учнів, які слідкують за процесом. Здаючи сміття як вторсировину, школярі отримують дохід. Кошти надходять безпосередньо на рахунок школи, а потім учнівське самоврядування вирішує, що буде придбано за ці гроші. Іншим мотиваційним чинником для молоді є формування еко-рейтингу «Школа року», переможці якого отримують призи. Вторинну сировину у місті приймають комунальне підприємство «Миколаївкомунтранс», а також кілька приватних компаній. В рамках впровадження системи роздільного збирання сміття укладено тристоронні угоди між навчальними закладами міста, управлінням освіти міської ради та власне підрядною організацією, ‒ йдеться про кращу практику Миколаєва у «Книзі успіхів» АМУ, ‒ Наступний етап реалізації проекту – це введення роздільного збору сміття в дитячих садах і медичних установах. До 2020 року планується охопити всі комунальні установи Миколаєва».

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан у вступному слові збірки «Книги успіхів» повідомляє, що це вже третє за 2018 рік видання, яке публікує більше 80 історій та які демонструють позитивний вплив децентралізації на життя громад.

«Отримавши завдяки реформам нові повноваження та ресурси, органи місцевого самоврядування мають можливість спрямовувати збільшені бюджети на покращення комфорту та підвищення якості життя у громадах. Важливо, що зміни на краще спостерігаються практично в усіх сферах – від освіти та охорони здоров’я до ЖКГ. Громади вкладають кошти у соціальні проекти, благоустрій та громадську безпеку, підвищується ефективність місцевого самоврядування, покращується доступність публічних послуг, завдяки проектам енергозбереження економляться ресурси. Хочу звернути увагу, що нагальним питанням стає місцевий економічний розвиток, адже ресурси громади потрібно розумно використовувати та примножувати, створювати привабливі для інвесторів умови, сприяти підприємництву», ‒ пише Олександр Слобожан.

Наводячи висловлювання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсман з його виступу на Дні діалогу з владою, який АМУ провела у Тернополі 24 вересня 2018 року, Олександр Слобожан наголосив, що реформу децентралізації буде продовжено, а переданий на місця ресурс треба конвертувати в нову якість життя людей. Виконавчий директор АМУ висловив сподівання, що зібрані Асоціацією міст України історії успіхів надихнуть органи місцевого самоврядування на подальшу плідну роботу задля створення дійсно європейських умов життя у своїх громадах.

Show Buttons
Hide Buttons