СЕЛА – «ЗА», МЕР – «ПРОТИ»

2 березня 2017 року в малій залі ПК «Енергетик» відбулось обговорення питання об’єднання сільських територіальних громад з м. Южноукраїнськом. На зустрічі були присутні: селищний голова Костянтинівки М. Коляда, Іванівський сільський голова В. Семенов,  керівник Богданівської громади Р. Шкурченко і майже 100% депутатів цих рад, а також голова Арбузинської районної ради В. Кошетар, депутат  Арбузинської райради, фермер М. Остапук, депутат Миколаївської  обласної ради В. Колесніков, юрист громадської організації «Самопоміч Южноукраїнська» І. Гульчак і прес-секретар генерального директора ВП ЮУ АЕС О. Пелюх, а також 34 мешканця міста.

Для обговорення питання про об’єднання громад запрошувались депутати Южноукраїнської міської ради і міський голова В. Пароконний, але із 34 депутатів взяли участь в нараді тільки 6 міських обранців і делегований міським головою його заступник О. Кольчак. Також в залі були присутні колишні міські голови А. Стулін і Є. Квасневський.

Юрист І. Гульчак доповіла про послідовність дій влади м. Южноукраїнська разом з селищною Костянтинівською та сільською Іванівською радами в 2015 році, коли цілком офіційно проводилися обговорення цього питання з мешканцями міста, представниками сільських громад та міської влади. Більшість учасників обговорення в місті в анонімних опитувальних листах дали згоду на об’єднання з громадою смт. Костянтинівка. Також відбувся процес узгодження питання про об’єднання в Миколаївській облдержадміністрації. Але за півтора року нічого не зроблено: діюча міська влада не визнала результати опитування 2015 року ; не дала відповіді на згоду або на відмову про об’єднання, чим порушила норми Закону.

Присутній на зустрічі заступник міського голови О.М. Кольчак не спромігся дати конкретну відповідь, але ж це не входить до його повноважень  (це обов’язок секретаря міськради  Дзюбенко Л.П. і міського голови  Пароконного В.К.).

Скориставшись нагодою, присутні в залі мешканці міста «закидали» владі питання про неефективність використання бюджетних коштів, про безгосподарність при облаштуванні тренажерів і МАФів у дворах (змонтовані прямо в багнюку) і т. д.

Далі свої пропозиції  озвучили голови селищної і сільських рад.  Вони підтвердили платоспроможність і можливості для розвитку своїх громад. І наголосили, про те, що мешканці міста дезінформуються міською владою про стан і можливості сусідніх громад.

Перед обговоренням  питання про об’єднання, всім присутнім роздали листівки з текстом, підписаним Южноукраїнським міським головою і секретарем міської ради, де, зокрема, вказується: «головним фактором об’єднання для Южноукраїнська могла стати вільна земля, а її, як з’ясувалося, немає. За довідкою Арбузинського відділення «Геокадастру», є тільки  1%, і це – яри  та лісосмуги».  В той же час присутні керівники громад заявили, що в їх користуванні знаходяться наступні земельні ресурси: Богданівка – 16 тис.га, Костянтинівка – 8 тис.га, Іванівка – 4 тис.га.

Голови сільських і селищної громад, депутати відповідних рад у своїх виступах підтвердили своє бажання і можливості для об’єднання з м. Южноукраїнськом. Відзначали взаємну зацікавленість в об’єднанні: збільшення відрахувань до місцевих бюджетів, розвиток місцевих ініціатив  по розбудові соціальної інфраструктури, збереження СМСЧ і подальший її розвиток, створення тепличних комплексів, підприємств переробки сільгосппродукції, створення нових робочих місць і закріплення молодих кадрів.

Голова Арбузинської райради В.М. Кошетар у своєму виступі підкреслив, що райрада не проти волевиявлення сільрад, але ж треба одержати відповідь Южноукраїнської міськради –  ТАК чи НІ. Це потрібно для того, щоб сільські мешканці визначились з питань об’єднання з іншими  територіальними громадами.

Присутнім на цьому обговоренні мешканцям міста неприємно було вислуховувати нарікання на адресу влади Южноукраїнська і те, що сільські ради майже у повному складі приїхали в наше місто і взяли участь у такій важливій зустрічі, а місцева влада, замість своєї присутності, відбулась черговою листівкою. В ній знову незрозуміло, для кого вміщена інформація про борги і проблеми КП ТВКГ, про стосунки з ВП ЮУ АЕС, де наголошувалось, що місто «штовхають на явне порушення Конституції України – примус до об’єднання громад, що відбувається всупереч задокументованій позиції територіальної громади».

Але ж ніхто нікого не штовхає. Від міськради чекають відповіді:  або згоди, або – ні. В цій же листівці влада висвітлила своє правопорушення – інформувала про те, що в місті проведені дві місцеві ініціативи, які дали понад тисячу голосів проти об’єднання громад і наразі проводиться іменне соціальне дослідження… і знову  понад  тисячу сімей (92%) письмово підтвердили «ні» об’єднанню громад. Це сталося після того, як 3.02.2017 року міський голова провів нараду з відділами, комунальними підприємствами, де буди роздані відривні талони для опитування, де кожен повинен вказати прізвище, адресу, склад сім’ї, і головне, висловитись «за» чи «проти». Тираж – 5 тисяч примірників. І ніякого рішення  – ні виконкому, ні міськради. Хіба цей випадок не є порушенням недоторканності приватного життя? Це пряма «принуділовка» (адмінресурс) всіх, хто працює в бюджетних організаціях і комунальних підприємствах. Тоді про які порушення при обговоренні цього питання в 2015 році говорить діюча влада міста?

У мешканців міста склалося враження і про те, що влада і міськрада – окремо від громади.

Можливо, настав час ініціювати в місті референдум з питанням довіри до нинішнього складу міськради і міському голові?  Але ні в якому разі – не повернення до влади тих, хто вже «керував» містом, особливо після передачі міського господарства в комунальну власність; оновлення депутатського корпусу, який не виправдав довіру виборців і став «ЗАТ». Особливо це стосується депутатів від партії «Єдність». В результаті їх діяльності – місто занедбане.

Першочергово слід звернути увагу на розбиті вулиці й проїзди, порушення благоустрою, збереження зелених насаджень, а не їх знищення. Нагальна проблема для міськради і правоохоронних органів – в місті тотальна реклама наркотиків і реалізація цих препаратів – гине молоде покоління, на вулицях безконтрольна торгівля м’ясом, в той час, як в сусідніх районах виявлено спалахи свинячої чуми. Ще багато проблем, які залишаються поза увагою керівників міста та депутатського корпусу і тут – не до «глобальних» проектів і не до  фонтану в стилі бароко. Треба відроджувати місто, вдихнути в нього європейські принципи всебічного розвитку.

Наступний крок до об’єднання – ознайомлення мешканців міста з пропозиціями та інформацією про стан економіки цих громад.

Учасники зібрання ухвалили Звернення до Южноукраїнської міської ради і міського голови з пропозицією: винести на чергову сесію міськради питання щодо згоди про об’єднання з Костянтинівською селищною радою на основі результатів громадських слухань 2015 року і прийняття рішення з цього питання, а також розглянути звернення Іванівської і Богданівської сільрад про об’єднання з громадою міста.

Взагалі, приємно і навіть заздрісно було спостерігати за тим, яка єдність у вирішенні важливих для громад питань присутня в депутатському корпусі селищної та сільських рад, де немає ніякої «опозиції», а головна партія – це сільська громада.

А мешканців міста має турбувати не самоціль зміни влади, а те, щоб до влади не прийшли ті, які не змогли в свій час консолідувати громаду і свої персональні проблемні питання ставили вище проблем міста.

Присутній на зустрічі мешканець міста В.С. Сандул.

Show Buttons
Hide Buttons