ЩО РІК ПРИЙДЕШНІЙ НАМ ГОТУЄ

Які тарифи на комунальні послуги чекають южноукраїнців у 2018-му році та інші проблемні питання

КП ТВКГ і КП ЖЕО на офіційному сайті міста і  через газету «Контакт» повідомили про намір змінити тарифи на свої послуги. Повідомили – виконали. Навіть запропонували надати свої пропозиції і зауваження, але, де ж обговорення громадою, як це було 3-4 роки тому? Сьогодні про обговорення пропозицій комунальних підприємств навіть не згадується.

Чому не надано розрахунки-калькуляції по складових цих тарифів – це ж не є комерційною таємницею. Користувачі послуг мають право знати їхню ціну, з чого вона складається. Неповна інформація комунальників щодо оптимізації своїх внутрішніх витрат – конкретно КП ТВКГ по штатному розкладу АУП. Пропонується значне збільшення тарифів, які регулює міська влада: гаряча вода – на 76% (з 17,34 грн./м3 до 30,53 грн./м3), опалення – на 35%, обслуговування будинків – на 40-45%. На останньому засіданні виконкому уже затверджено нові тарифи на вивезення сміття (зростання 20%), холодне водопостачання (із 7,53 грн./м3до 9,41 грн./м3) та водовідведення (зростання: з 10,46 грн./м3 до 13,36 грн./м3), повідомляє сайт http://ia-kontakt.inf

Для довідки: Миколаївводоканал (дані з офіційного сайту) із 17.12.17 р. надає послуги: холодне водопостачання – 9,01 грн./м3, водовідведення – 6,39 грн./м3. І це при тому, що Миколаїв одержує воду з р. Дніпро, майже за 100 км, а система водовідведення більш складна, ніж у нашому місті. На останньому «прямому ефірі» міський голова дав пояснення по тарифній політиці, але зовсім неконкретно. Порівняння розміру тарифів на ці послуги з іншими містами області є недоречним, адже умови для закупівлі ресурсів у виробника різні. А ще мер з гордістю заявив, що два роки тарифи на послуги ЖКГ тримались без змін. Причина – впровадження низки заходів зі зниження їх собівартості. Однак не стільки заходи дозволили владі останні два роки не підвищувати тарифи, а те, що вони вже були завищеними. Модернізація проводилася за рахунок бюджетних коштів, а не за гроші підприємства. На запитання (як завжди, анонімне) про розмір збільшення тарифів на послуги ЖКГ міський голова не дав конкретної відповіді, але ж зростання заплановане в середньому в 1,6 рази. Мер вважає, що стабілізації тарифів заважають деструктивні дії окремих депутатів, мова йде про виключення з тарифу КП ЖЕО обслуговування будинків – поточного ремонту і використання бюджетних коштів на виконання цих робіт, навіть за рахунок зменшення витрат з бюджету на благоустрій (це вже занадто – містом неможливо пройти по окремих ділянках).

На останніх двох прямих ефірах вже йшла мова про управляючу компанію, яка реально і буде наймати те ж саме КП ЖЕО чи інші спеціалізовані підприємства. То які ж тарифи чекають мешканців? Дійсно, за ці роки зросла ціна складових тарифів і вони потребують перегляду, але це повинно бути прозоро, а не для значного їх підвищення, щоб за рахунок южноукраїнців скоротити борг КП ТВКГ перед ЮУАЕС. Також постійно підвищуються тарифи на послуги, які не регулює міська влада: електроенергія, послуги зв’язку і телекомунікацій.

На «прямому ефірі» 22.01.18 р. проблемам КП ТВКГ міський голова приділив 80-90% часу, а медицині – буквально три хвилини, звинувативши керівництво лікарні майже в саботуванні реформування, те ж саме було і на «прямому ефірі» 12.02.18 р. 15.01.18 р. в лікарні відбулися збори колективу, на які з виконавчої влади ніхто не з’явився. На критику на адресу міської влади – моментальна реакція – зустріч керівництва міста з керівництвом лікарні. Як результат, Акт від 22.01.18 р. на офіційному сайті Южноукраїнська – це, як «протокол допроса НКВД с пристрастием» (раджу переглянути). А що влада зробила за рік після зміни керівника? Хіба що створила департамент (замість управління), який і повинен опікуватися лікарнею і разом з адміністрацією медичного закладу впроваджувати реформу, але в департаменті відсутній спеціаліст-медик. Сьогодні в лікарні катастрофічно бракує лікарів, особливо терапевтів в поліклініці – на 40 тисяч мешканців – 3-4 лікаря, які фізично не в змозі провести обстеження такої кількості пацієнтів, які стоять у черзі по три і більше години. І це кожен день. У першу чергу влада повинна була б звернути увагу на комплектацію лікарні спеціалістами, як випускниками вишів, так і іногородніх, створюючи для них умови (житло, гідну зарплату тощо). А що ми маємо – шукаємо винних у провалі реформи, а найголовніше – Южноукраїнська міська лікарня не стала госпітальним округом, що дало б змогу мешканцям отримувати більше послуг і не звертатися до Вознесенської лікарні.

Міський голова з різних трибун постійно, вже два роки, стверджує одне й те ж: знову депутати не виконують обов’язки і обіцянки і своїми діями не дають виконувати міські програми (безперечно, це стосується депутатів, незгодних з діями мера); знову всю відповідальність перекладає на депутатів (земля, комунальна власність, бюджет тощо), а він сам «бездоганно виконує свої обов’язки». Де гідність депутатів міськради, це в першу чергу стосується партії «Єдність» – постійні заяви міського голови, що він їх привів, але ви освічені молоді люди і маєте своє бачення вирішення міських проблем. Чому до цього часу депутати не розібралися, як використано кошти бюджету, виділені КП ТВКГ, а також на благоустрій? Як приклад, міський голова на «прямому ефірі» 22.01.18 р. озвучив ціну «кулі», яку пошкодив хуліган – 250 тис. грн. (хто бачив її – ціна придбання нереальна) – і це бюджетні кошти. А ще термін роботи в три місяці депутатської комісії із контролю заміни вікон у школах: ефект буде нульовим, а строк (реальний) – максимум 10-15 днів. Постійне звинувачення попередників у видимих і невидимих порушеннях. Незрозуміло, чому немає пояснень для громади від попередника, який, безперечно, не все виконав, але не було такої конфронтації і в міськраді, і у відносинах з основним наповнювачем міського бюджету – ЮУАЕС. Сьогодні продовжується конфронтація міської влади (а конкретно міського голови) з атомною станцією – звинувачення у порушеннях у забудові міста тощо. Постійно градоначальник підкреслює, що, починаючи з 2005-го року, все занедбано. Таке враження, що до міста повернувся «Спаситель».

Спілкування мера з мешканцями відбувається через «телеящик» з м. Первомайська, за допомогою «Пам’яток», без зворотного зв’язку, дистанційно, де є можливість звалити все на свого опонента, навіть образити окремих мешканців міста. На останньому «прямому ефірі» 12.02.18 р. на запитання пенсіонера, як виживати на невелику пенсію, у відповідь пролунала ціла лекція, що таке «афера», «авантюра», «популізм», «демагогія», «цинізм», а далі – знову винні депутати, але, якщо конкретно, то у «відповіді» міського голови були присутні ці самі демагогія, і цинізм. Таке враження, що ми єдине місто в Україні, де мер постійно підкреслює свій статус – спостерігач, але це зовсім не так – він не тільки контролює ситуацію, а й впливає на вирішення питань, але всю відповідальність перекладає на депутатів міськради. Останнім часом Віктор Пароконний стверджує, що хтось хоче його відставки, замінити Людмилу Дзюбенко на посаді секретаря міськради, до якої в нього немає претензій. Але ж чому постійні претензії до депутатів, діяльність яких повинна координувати секретар міської ради, яка як депутат, попри неодноразові звернення виборців з її округу, не знайшла часу зустрітися з ними – це система в діяльності депутатів останнього скликання, о особливо від «Єдності».

Міському голові і його команді не треба перебільшувати свої «досягнення» у виборчій кампанії 2015 р. – вибори були без особливого вибору і довіру за ці два роки розгубили своїми реальними діями, які ускладнили ситуацію в місті і не покращили його. На цей час мешканці Южноукраїнська не бачать патріотів, як серед високо посадовців діючої влади, та і серед тих, хто бажає повернутися до влади.

Жителі міста сподіваються, що депутати в період своєї каденції спроможуться працювати дійсно конструктивно, безпосередньо будуть спілкуватися з виборцями і за допомогою газети «Контакт» – єдиного офіційного друкованого видання, яке інформує мешканців про ситуацію в Южноукраїнську.

Василь Сандул

 

Show Buttons
Hide Buttons