Стурбований долею СМСЧ-2

Депутат облради Володимир Лісніченко звернувся до заступника голови ОДА щодо перегляду проекту плану формування госпітальних округів

На базі спеціалізованої медико-санітарної частини №2 замість спеціалізованого закладу міста атомників планують створити придорожню лікарню в структурі Первомайського госпітального округу. Це стало відомо з листа, який отримала медсанчастина 4 січня 2017 року від в.о. начальника управління охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації Ю.Дячука, повідомляє сайт енергокомплекса.

Враховуючи гостроту питання та можливі негативні наслідки у разі ухвалення такого рішення для  громади Южноукраїнська у цілому та семитисячного колективу Южно-Українського  енергокомплексу зокрема, депутат  обласної ради, генеральний директор ВП ЮУАЕС Володимир Лісніченко звернувся до заступника голови Миколаївської облдержадміністрації В’ячеслава Боня.

У депутатському зверненні Володимир Лісніченко висловлює занепокоєність  щодо подальшого функціонування єдиного медичного закладу на території Южноукраїнська та забезпечення своєчасного належного медичного обслуговування атомників. Зазначається, що позиція керівництва управління охорони здоров’я облдержадміністрації суперечить вимогам чинного законодавства України та викличе різкий спротив колективу енергокомплексу і мешканців міста.

Будівництво Спеціалізованої медико-санітарної частини №2 було однією з основних умов початку експлуатації 1-го енергоблока Южно-Української АЕС, згідно з проектом будівництва ЮУАЕС, та передбачено вимогами документу «Санитарные правила проектирования и эксплуатации атомных станций» СПАС-88.

З початку експлуатації СМСЧ-2, як частина єдиної системи радіаційної безпеки та захисту на об’єктах ядерно-паливного циклу, має статус спеціалізованого медичного закладу з врахуванням місця розташування та поставлених перед ним завдань, про що зазначено у статуті закладу.

Володимир Анатолійович наголошує, що Законом України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (ст. 1,5,12) передбачено створення саме спеціальної соціальної інфраструктури в зонах спостереження, в тому числі й закладів охорони здоров’я, які б забезпечували право населення територій, на яких розміщуються підприємства з ядерними установками, на створення та підтримання у належному стані об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури.

ДЗ СМСЧ-2 – єдиний у місті Южноукраїнськ багатопрофільний лікувально- профілактичний заклад, який забезпечує планове лікування та надання невідкладної медичної допомоги працівникам ВП ЮУАЕС у випадку виробничих травм чи гострих захворюваннях так і усім жителям міста.

Слід враховувати і кадровий потенціал фахівців СМСЧ-2, наявну матеріально-технічну базу та рівень надання медичної допомоги, в тому числі оперативних втручань. Закладу присвоєно (а у 2016 році повторно підтверджено) вищу акредитаційну категорію.

«Вважаю, що під час розгляду питання формування госпітальних округів у Миколаївській області керівництвом Управління охорони здоров’я МОДА не враховано вимоги Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», не вивчено кадровий потенціал ДЗ СМСЧ-2, його кваліфікацію та рівень професійних можливостей, рівень оснащеності медичним обладнанням та технікою, стан споруд та сучасні ремонти приміщень стаціонару, постійну наявність тепла та води, тарифи, які значно нижчі ніж у районах, що є вагомими аргументами при виборі лікарень для створення госпітальних округів», – йдеться у зверненні.

Володимир Лісніченко акцентує увагу й на тому, що статус придорожньої лікарні навіть законодавчо не визначено та пропонує додати до плану формування госпітальних округів у Миколаївській області Южноукраїнський госпітальний округ на базі ДЗ СМСЧ №2 або створити багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування першого рівня з обслуговуванням як южноукраїнців, так і мешканців переважної частини зони спостереження ЮУАЕС (Арбузинського, Доманівського та Братського районів), що відповідатиме державній політиці в сфері використання ядерної енергії та радіаційної безпеки, вимогам Постанови КМУ від 30.11.2016 №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» та дозволить зберегти відповідний рівень надання спеціалізованої медичної допомоги у містах-супутниках АЕС та в зоні спостереження і забезпечення готовності до роботи в умовах можливих аварійних ситуацій на АЕС.

Підготувала Галина НАЗАРОВА

Show Buttons
Hide Buttons