ТЕЛЕДРУКОВАНИЙ ЗВІТ МЕРА

Ще й досі знаходжусь під впливом понеділкового «прямого ефіру» на ТК «Твій всесвіт» з Южноукраїнським міським головою В.К. Пароконним. Час вже й забути про цю «говорильню», але знайомі не дають цього зробити – активно коментують почуте.

Не справдились сподівання южноукраїнських телеглядачів і цього разу: їм хотілось дізнатись про зроблене протягом року в місті, про використання бюджетних коштів, про діяльність народних обранців, про фінансове забезпечення посадовців і про те, що планується зробити в майбутньому. А почули знову про «попередників», які довели місто «до ручки», а тепер «конструктивна більшість  ради» ніяк не вирішить, що робити і як виконувати свої передвиборчі обіцянки. Та запитайте у южноукраїнців – вони порадять: працювати, і виконувати те, що обіцяли, а з «попередниками» нехай розбираються компетентні органи, це їх справа. А ще наголосять, що відповідальність депутатів перед громадою – виконувати  свої полум’яні обіцянки покращення нашого життя.

Зрозуміло, люди хочуть бачити, куди направляються бюджетні кошти, які  проблеми вирішуються, що знаходиться в першочерговому, невідкладному, списку і, взагалі,  чого варта міська влада? Адже конкретного звіту про діяльність депутатів не видно і навіть  виборці не знають, як кажуть, в обличчя своїх обранців.

Новина від мера: на проспекті Незалежності, біля нижнього базару, будуть обладнані торгові місця для сільських та дачних торговців. Звичайно, за 1 метр торговельної площі доведеться заплатити. Мер пообіцяв безкоштовну торгівлю людям пенсійного віку, малозабезпеченим і тільки тим, хто отримає спеціальний дозвіл від управління соціального забезпечення. А ще на проспекті будуть облаштовані паркувальні місця для автомобілів, що привозять торговельників у місто. І все це згодились зробити місцеві підприємці за власний рахунок, а якщо коштів не вистачить, то бюджет допоможе, відзначив міський голова.

А сьогодні добрий знайомий презентував газету «Українська партія «Єдність». Йому в під’їзд підкинули чимало екземплярів з загального накладу 15000 примірників, мабуть, тому, що будинок у центрі міста, а ось до віддалених  помешкань газета ще не надійшла. Прочитав і не утримався (хоч і хотілося уникнути коментаря).

Здавалось би, партійне видання має розповідати про діяльність партійного осередку, про активність його членів, про «шанування» виборців і виконання своєї програми. Однак на дорогому папері партійна газета представила южноукраїнцям друкований виклад  первомайського «прямого ефіру», до того ж в окремих газетних  абзацах слово в слово, як в телевізорі. Думаю, що більшість, у кого вистачило терпіння прочитати це до кінця, так і не зрозуміли і не побачили конкретного звіту міського голови з показниками, витратами, конкретними фактами зробленого. Хоч в частину позитиву діяльності міськради і виконкому можна віднести відкриття центру адміністративних послуг та диспетчерського пункту контролю використання  питної води та тепла й ремонт у приміщенні  дитячої школи мистецтв. Ще в актив влади слід додати благоустрій міського пляжу, але ж хотілось почути: «В яку копієчку бюджету обійшлася ця турбота про відпочиваючих?».

Вже традиційно міський голова розповідає про програму «Зелена карта відходів». Однак про її результативність в окремо взятому дворі нічого не сказано, крім того, що її використання дає «80% знижку з тарифу цієї дорогої послуги». Але ж, якщо міськрада (а не тільки її голова) планує поширити цей досвід на все місто, доцільно назвати: скільки і хто вже отримав обіцяну знижку і  скільки коштів виручили від реалізації вторинної сировини і куди їх направлено.

І на завершення – цитата з партійної газети «Єдність»:

«Можливості змінювати знаки існуючих проблем міста з (-) на (+), це базис його інфраструктурної перебудови і професійний обов’язок органів та посадових осіб місцевого самоврядування в діях виходу з його нинішнього, перед кризового стану, принаймні на цей та наступні два роки. Ми спроможні змінювати наше місто і наше життя лише коли ми разом, коли чуємо один одного та реагуємо на виклики нашого сьогодення».

Так почуйте нас,  южноукраїнців, шановні народні обранці!  Почуйте і зробіть так, щоб  Южноукраїнськ, як і раніше, був прикладом для багатьох міст України в зразковому благоустрої, сучасній інфраструктурі, європейському ставленні до людей похилого віку, до молоді, до розвитку підприємництва і свободи слова.

А. Ніколаєв, /Новый Город.

P.S.  Редакції поважного видання не завадило б ввести посаду коректора, а то не кожен розуміє суть викладених текстів без літературної правки.

Show Buttons
Hide Buttons