ТЕПЛОВИЙ УДАР ВІД КП ТВКГ

Чимало южноукраїнців  ще не отямились від шоку після ознайомлення з рахунками на  опалення в листопаді 2018 року. 

Наші комунальники, за підтримки депутатів міськради, ще здатні здивувати і ошелешити людей своїми рішеннями. Здавалось би, мають стояти на захисті громадян від непомірних тарифів, а от і ні – у них інші інтереси.

Здивувало те, що без згоди громади, без громадських слухань, без узгодження з  споживачами і без достатніх аргументів міська влада ухвалила нову систему обрахування спожитого тепла. Тепер  в основу розрахунків береться не тариф квадратного метра житлової площі, а Гкалорії використаного тепла. Тому й оплата за тепло значно виросла у порівнянні з минулим роком та ще й з врахуванням нових, значно підвищених тарифів в обліку поданих Гкалорій. Чому ж всі нововведення в системі міського господарства вирішуються за рахунок споживачів комунальних послуг?

В довідці до особового рахунку тепер вказується кількість використаного тепла за звітний період, площа будинку та квартири. Це, так би мовити, вихідні дані для розрахунку. Однак не вказана площа підсобних приміщень, сходових клітин та орендних територій, які, мабуть, тепер будуть опалюватись за рахунок грошей мешканців будинку.

Важливо й те, що опитування жителів показало, що ніхто з них не бачив тих приладів, які обліковують подачу тепла в будинок, а тим більше не були присутні при зніманні показників з лічильника, нічого не знають про регламент введення в експлуатацію приладів обліку. Як без цього можна довіряти об’єктивності нової системи обліку і розрахунків використаного тепла?

Дивує й те, що тільки 6 грудня 2018 року (коли рахунки на опалення почали надходити до споживачів) на офіційному сайті міста з’явився проект рішення  «Про коригування тарифів для  населення на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, на теплову енергію, її транспортування, постачання та тарифів на послуги з централізованого постачання гарячої води, які надає комунальне підприємство «Теплопостачання та водо-каналізаційне господарство» в місті Южноукраїнську.

Як тут не сказати: «Лето красное пропели…».

Show Buttons
Hide Buttons