У Мінську  прийнято меморандум

Леонід Кучма повідомив, що підписаний меморандум складається з 9 пунктів.

“Перший з них – припинення застосування зброї обома сторонами, друге – зупинка підрозділів і формувань на позиціях станом на 19 вересня. Третє – заборона на застосування всіх видів зброї та наступальних дій”, – повідомив він.

“Меморандум передбачає відвід великокаліберної зброї на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше 30 км”, – зазначив Кучма.

“Вводиться заборона на польоти бойової авіації, в тому числі безпілотних літальних апаратів, за винятком апаратів ОБСЄ. Також вводиться заборона на використання іноземних бойових літальних апаратів”, – сказав Кучма.

“Останній пункт меморандуму – це виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх так званих найманців”, – додав він.

Крім того, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.

“Меморандум передбачає розгортання груп спостерігачів ОБСЄ уздовж всього російсько-українського кордону”, – заявив Кучма.

Водночас посол Росії в Україні Михайло Зурабов повідомив, що узгоджені в рамках переговорів у ніч на суботу домовленості “почнуть виконуватися через добу”.

За повідомленнями «Української правди»

Show Buttons
Hide Buttons