В ТІСНОМУ ЗВ’ЯЗКУ ГРОМАДИ І ВЛАДИ

МИ МОЖЕМО РОЗРАХОВУВАТИ НА КРАЩЕ ЖИТТЯ

На «комунальному вікні» біля під’їзду побачив мало примітне оголошення про «прямий ефір» мера на ТК «Твій всесвіт». Надруковане дрібним шрифтом, копія не першої свіжості, тема «ефіру» не визначена, відсутній номер телефону спілкування з южноукраїнцями чи контакти для попередніх запитань. Раніше подібні оголошення мали більш пристойний вигляд: краще оформлені, вказувався номер телефону для запитань. Мабуть, ця практика не виправдала себе, і очільник міської влади вирішив проводити «ефіри» у формі монологу, пересипаючи його окремими запитаннями ведучого від анонімних авторів.

Такі «ефіри» доцільно записувати в кабінеті мера з послідуючою трансляцією на ТВ каналах, а не тільки на первомайському «Всесвіті». Доцільно залучити і місцевий «Квант», який має значно більшу аудиторію глядачів в Южноукраїнську, а, відповідно, й ефективність переглядів буде кращою.

Та не це головне. Чимало южноукраїнців говорять  про те, що первомайські ефіри нашого мера мало торкаються  нагальних місцевих проблем,  про які часто говорять городяни, пишуть  ЗМІ й соціальні мережі. Якщо їх зауваження «не по делу», влада так має й сказати, мовляв, не відволікайте народних обранців від важливих рішень, які активно напрацьовуються в інтересах громади.

Хочу наголосити на декількох проблемах, вирішення яких на вустах жителів міста.

  1. Місто готується до 45-річчя від початку будівництва ЮУ АЕС і селища будівельників та енергетиків. Подія відзначатиметься у травні і хотілося б, щоб Южноукраїнськ до свого ювілею мав сучасне, привабливе «обличчя». Чи потрібно багато коштів і фізичних зусиль для того, щоб надати приємного вигляду нашій візитці, так званій площі «П’ятачок»? Погодьтесь, сьогодні вона має непрезентаційний вигляд сучасного українського міста енергетиків.
  2. Багато жителів міста вітає потуги влади для оновлення пішохідної доріжки до міського пляжу. Однак мешканці другого мікрорайону зневажливо ставляться до влади через відсутність тут нормальних пішохідних маршрутів. Від проспекту Незалежності до колишнього магазину №3 «пішохідка» не ремонтувалась від початку заселення мікрорайону. Тимчасові бетонні плити, встановлені в період будівництва, зараз не витримують критики: люди похилого віку не можуть втримати рівновагу, місцеві модниці зламали на цьому «полігоні» чимало каблуків, а молоді подружжя з дитячими колясками згадують «не злим, тихим словом» владу, депутатів, комунальників. Адже безпечний стан пересування людей в місті – чи не одна з функцій місцевої влади. Чи не так?
  3. Заслуговує на увагу влади і стан рекламних послуг у місті. На проспекті Незалежності (біля 4-ї школи), а також на бульварі Курчатова (біля 1-ї школи) вже не перший рік для реклами використовуються покинуті торговельні кіоски. Чи міськвиконком має повноваження прибрати з поля зору ці МАФи? У пересічних жителів міста ці «рекламні забаганки» викликають тільки роздратування і не додають позитиву місту. Так як і стан архітектурних композицій пам’ятних знаків ветеранів Другої світової війни в «Парку ветеранів» на Набережній і на бульварі Курчатова, які потребують ремонту.
  4. Наше місто знаходиться в зоні НПП «Бузький Гард». В той час, коли на території природного парку проводяться екологічні десанти по очищенню території від всякого непотребу, наша Набережна енергетиків перетворюється в звалище розбитих бетонних і залізобетонних конструкцій, побутового сміття, відвалів землі і глини. Такий вигляд зараз має територія від Меморіального комплексу до приватних гаражів. Окрім занедбаної території тут ще й мають місце порушення технології прокладання трубопроводів, відсутність люків на камерах, що наражає на небезпеку дітей і дорослих, які насмілюються тут відпочивати з собаками чи шукають місця для сумнівних розваг… Южноукраїнці вважать, що ця територія потребує особливої уваги влади і правоохоронних органів.

Це тільки невеличкий перелік міських проблем, які хвилюють жителів. Хотілося б, щоб під час «прямих ефірів» з Первомайська і ці питання знаходили відповідні коментарі, практичне вирішення і конкретні напрямки для покращення життя в Южноукраїнську.

P.S. Зважаючи, що відсутній номер телефону, на який мали б можливість запитати мера, відправляю це повідомлення  в групу «Влада пропонує – Южноукраїнськ»  на фейсбуці зі сподіваннями на відповідну реакцію.

Анатолій НЕНЬКО, член Національної спілки журналістів України.

Show Buttons
Hide Buttons