Важкий шлях до ОСББ

Системна кампанія з дискредитації ОСББ набирає нових обертів

Впровадження житлової реформи, зокрема ОСББ як інструменту ефективного управління майном та грошима власників будинків, залежить не лише від ухвалення закону, навіть якщо він бездоганний. Важливу роль відіграє виконання закону: чи буде місцева влада сприяти реформі, чи навпаки, всіляко її саботуватиме, щоб усе лишилось по-старому.

Є міста, які підтримують реформу, розуміючи що приватні компанії, які працюватимуть з власниками на рівних конкурентних умовах – це якість і прозорість. Але є і міста, де влада хоче зберегти свою фінансово-інформаційну монополію, завдяки якій всі ці роки через жеки розкрадались величезні кошти. І якщо раніше брудні методи обмежувались залякуванням про те, що ОСББ це дуже дорого, то зараз почався відвертий шантаж. Так наприклад, влада Дніпра виділила з бюджету колосальні кошти у розмірі 600 мільйонів гривень на будинки, в яких не створюються ОСББ – тим самим вибиваючи приватну ініціативу і показуючи, що на комунальні жеки гроші знайдуться, а на інвестиції для ОСББ – ні. Аналогічна ситуація в Івано-Франківську.

“У Харкові на багатьох зібраннях людей, які відбуваються у дворах будинків з’являються відверті, добре підготовлені професійні провокатори, метою яких є зірвати такі зібрання та унеможливити колективне рішення людей по утворенню ОСББ. Серед будинків шириться відверто брехлива інформація різного ґатунку”, – повідомив народний депутат від “Самопомочі” Роман Семенуха (http://samopomich.ua).

“Очевидно, що руйнація штучних монополій і створення ринку неодмінно призведе до зменшення вартості частини комунальних послуг, і у підсумку призведе до покращення їх якості. Але напевно владі такий сценарій конче не потрібний, бо втрачається можливість командно-адміністративного тиску на людей через комунальне рабство. Усвідомлення свободи управляти своїм майном та грошима вносить зовсім інший ментальний злам в головах людей. Бо єдиним джерелом влади є саме люди. Саме вони утворюють міськвиконкоми, доручають через справжні громадські слухання та своїх делегованих представників (депутатів) утворювати ті чи інші комунальні підприємства. А це вочевидь означає крах десятиліттями вибудованої системи рабства та тотального грабунку, яку так «ефективно» використовує так звана міська влада”, – зауважив Роман Семенуха.

Show Buttons
Hide Buttons