ЮЖНОУКРАЇНСЬК + КОСТЯНТИНІВКА = ОТГ

Мешканці Костянтинівки підтримали приєднання до Южноукраїнська

На території Костянтинівської селищної ради Арбузинського району Миколаївщини відбулися громадські збори, на яких мешканці проголосували за приєднання до міста обласного значення – Южноукраїнська.

На громадських зборах, що проводилися в селищі Костянтинівка Арбузинського району, увечері 25 вересня проводилося обговорення щодо добровільного приєднання до міста обласного значення Южноукраїнська. На жаль, в громадських зборах прийняло участь небагато мешканців. Разом з тим, серед присутніх були і противники приєднання, і такі, що цікавилися тим, що отримають мешканці громади після об’єднання.

Селищним головою Миколою Колядою на громадські обговорення були запрошені представники Южноукраїнської міської ради, Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України та Центру розвитку місцевого самоврядування. Консультант з бюджетних питань Миколаївського РВ АМУ Юлія Забродкіна повідомила присутнім, що більшість податків та зборів з Костянтинівської селищної ради йде в районний бюджет. В разі об’єднання ці кошти будуть йти в спільний бюджет об’єднаної громади і витрачатися на власні потреби. Вона зауважила, що затягування процесу об’єднання не йде на користь Костянтинівській громаді.

«За ці три роки, що ви не приєдналися до міста Южноукраїнська – ви втратили понад три мільйони гривень коштів інфраструктурної субвенції, ‒ сказала Юлія Забродкіна, ‒ За ці кошти в громаді можна було багато чого зробити».

Заступник Южноукраинского міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олександр Кольчак зізнався, що раніше мешканці Южноукраїнська не дуже хотіли приєднання Костянтинівки. Зараз бачення, хоч і не стовідсотково, але принципово змінилася і депутати Южноукраїнської міської ради підтримують об’єднання. Він підкреслив, що Костянтинівка від об’єднання нічого не втрачає. Навпаки, після об’єднання мешканці обох громад матимуть можливість покращити благоустрій та умови надання послуг, оскільки в об’єднаній громаді стає більше повноважень, крім того, легше залучити інвестиції, брати участь у різних проектах та грантах.

«Історично вже склалося так, що ми живемо разом. Наші діти ходять в одні школи. Наші міста повинні бути об’єднані», ‒ підкреслив Олександр Кольчак.

Голосуванням більшості серед присутніх мешканців Костянтинівської селищної ради було прийнято рішення приєднатися до міста Южноукраїнська. Тепер, на черзі голосування за приєднання Южноукраїнської міської ради.

Олександр Дудюк, консультант з питань комунікації Миколаївського РВ АМУ

Show Buttons
Hide Buttons