З ХВОРОЇ ГОЛОВИ – НА ЗДОРОВУ?

Як місцева влада Южноукраїнська свою безгосподарність прагне перекласти  на плечі мешканців міста

Южноукраїнська міська рада разом з комунальними підприємствами готують жителям неприємний подарунок «під ялинку». Переконаний, радості він нікому не принесе. Адже йдеться про те, що з нового року з наших сімейних бюджетів будуть вилучати значно більше коштів. І через те, що, за версією керівників комунальних підприємств, у них не вистачатиме в наступному році комунальних платежів для здійснення своїх повноважень.

На основі публікацій офіційного сайту міста можна приблизно вирахувати, в яку копієчку обійдеться  мешканцям міста чергове підвищення комунальних платежів. Отже, наші можновладці мають намір підвищити вартість:

– одного куба холодної води – з 7,53 грн. до 12,52 грн.;

– каналізація – з 10,46 грн. до 17,75 грн.;

– опалення  – з 4.62 грн. за квадратний метр до 6,24 грн.;

– вивезення сміття – 7,82 грн. (дві особи) до 9,36 грн.;

– утримання будинків і прибирання територій – з 3,7 грн. за кв. м до 5,33 грн.  Збільшення платежів з кожної послуги можна підрахувати самостійно, по кожному будинку. В середньому ж підвищення плати за комунальні послуги в Южноукраїнську оцінюється в 40-45 процентів. Це без вартості використаної електроенергії.

Прикро, що представники від керівництва ВП «Южно-Українська АЕС» схвалюють  курс  міської ради на підвищення тарифів. Там вважають, що це  важливий захід для відшкодування містом заборгованості в 98 млн. грн. за раніше надані послуги. Ось так, не більше й не менше. І АЕС, і міськрада Южноукраїнська прагнуть перекласти  борговий тягар на населення, мовляв, «южноукраїнціям – збільшені тарифи, а «Енергоатому»  – прискорене повернення боргів».

Ось тільки не зрозуміло: до чого тут жителі міста, яке відношення окремо взята сім’я має до заборгованості КП «ТВКГ» перед ВП «ЮУАЕС»? Населення справно, місяць у місяць, оплачує комунальні платежі, а де гроші дівалися протягом кількох років – то справа правоохоронних органів. Чи не час підняти бухгалтерію КП «ТВКХ» минулих років та проаналізувати витрати з міського бюджету? Можливо, там «собака зарита».  А перекладати свої боргові зобов’язання на населення – це ознака громадської деградації посадовців.

Цікавий факт. В той час, як в Южноукраїнську  комунальні тарифи різко сягнули вгору, у Миколаєві планують знизити вартість куба води з 9,288 грн. – до 9,012 грн, а витрати на відведення каналізації зменшуються з 6,588 грн. – до 6,396 грн. за куб. І це при тому, що обласний центр використовує в мережі водопостачання дніпровську воду (більше 100 км до водозабору) та й каналізаційна система й очищення  стоків теж потребують  більших, ніж у нас, затрат.

Ось так. Справа одна, а підходи до вирішення людських проблем – різні.

Чи не пора проявити громадську ініціативу й поставити депутатів та посадовців під народний контроль?

Show Buttons
Hide Buttons